Kurumsal Web Siteleri İçin Blog Sayfası Neden Önemlidir?

Özellikle e-ticaret sektöründe web siteleri sadece e-ticaret içeriği sunmuyorlar. E-ticaret içeriğinin yanı sıra blog içeriği de sunmaktadırlar. Peki bu tarz hizmet veren veya satış yapan web siteleri için blog içeriğinin önemi nedir? Blog içeriği bize ne kazandırır?

Müşteriyi Bilgilendirmek

Blog içeriği, özellikle e-ticaret siteleri için müşteriyi bilgilendirmek ve satışını yaptıkları ürün hakkında detaylı içerik sunmak için kullanılır. Blog içeriği genelde web sitesinde subdomain (blog.site) şeklinde sunulur. Kullanıcı hem e-ticaret hem de blog bölümüne aynı web sitesinin farklı subdomaini ile giriş yapar. Bu tarz iki arayüz ile sitede gezildiğinde kullanıcı deneyimi olumlu yönde etkilenmektedir.

Yeni Müşteriler Bulmak

Blog içeriği, blog okuyucuları tarafından gelen müşterileri de kazanmak için kullanılabilir. Arama motorunda merak ettiği bir konuyu araştıran kişi sitenizin blog bölümünden bir blog okur. Ardından web sitenizi incelemeye başlar ve bir ürün satın almaya veya bir hizmet edinmeye karar verir. Bu nedenle blog içeriği web sitenizde sunduğunuz hizmet veya satışını yaptığınız ürün için müşteri bulmanıza büyük kolaylık sağlar. Özellikle çok hit alan ve düzenli girilen blog içerikleri daha fazla müşteri getirmektedir.

Daha Fazla Trafik Almak

Blog içeriği, müşteri bulmanıza yardımcı olmaya ek olarak web sitenizin arama motorunda üst sıraya çıkmasına da yardımcı olur. Özellikle blog içeriği gelişmiş olan web sitelerine bakıldığında sundukları hizmet yeterli kalitede olmasa bile gelişmiş blog içerikleri sayesinde arama motorunda ön plana çıkmaktadırlar. Arama motorunda ön plana çıkmak da haliyle web sitesinin büyümesine katkı sağlar ve gelirleri arttırır.

Bu nedenle blog içeriği iyi bir şekilde geliştirildiğinde web sitesi için büyük bir kullanıcı çekme kaynağına dönüşür. Kötü hazırlanmış bir blog içeriği ise web sitenizin olumsuz etkilenmesine neden olabilir bu nedenle blog içeriği hazırlarken dikkatli olmak gerekir. Eğer bir web siteniz var ve blog içeriği hazırlamak istiyorsanız bu konu hakkında uzman kişilerden destek almanızı tavsiye ederiz.

Bunlar da İlgini Çekebilir!

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

İşine Yarayacak Blog Yazılarını Ücretsiz Al!

Google haberleri ve Seo gelişmeleri ile ilgili faydalı makaleleri düzenli olarak almak istemez misin?

Merak etme Spam Yok!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir